Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohádka v podání žáků páté třídy:

Na snídani jsem si chtěla uvařit vejce. Vajíčko bylo pěkně bílé. To bílé vajíčko bylo od naší kropenaté slepice. Nad kurníkem byla modrá obloha. Najednou se setmělo a byla tma jako v pytli. Šel jsem za kamarádem hrát karty. Karty jsme neuměli, tak jsme si začali číst návod, jak hrát karty. Karty nás nebavily, tak jsme si šli číst časopis. Tak dlouho jsme četli, že jsme se zapomněli podívat na hodinky. Na večeři jsme si udělali čaj s medem. Po večeři jsme si přečetli knížku o krokodýlech. V rádiu hráli písničku o sluníčku. Slepice cestovaly po celém světě a k tomu si zpívaly. Slepice dorazily na místo slavnostní večeře a začaly zpívat operu.  Slepice letěly v letadle. Majitel měl radost, že se mu slepice z turné vrátily. Slepice byly rády, že jsou již doma, protože letěly z Prahy až do Říma. Byla to pěkná pětka. Večer se setmělo a byla bouřka. Kuřata se těšila na své maminky, že půjdou spolu na procházku do přírody. Cestou uvidí nádherné květiny. Určitě se jim bude zdát krásný sen. Bude to o pohádce, jak vyhráli milion. Nemůžu se dočkat, až tento krátký sen skončí. Další den se mně určitě bude zdát o moři. Už se těším do školy. Když přijdu do školy, bude tělocvik. Mám radost, že tento příběh končí.

 

 

Pohádka v podání žáků čtvrté třídy:

  

Jedna slepice dneska ráno snesla vejce. Slepice byla celá bílá. Vejce bylo celé kropenaté. Přišla za ní babička v modrých šatech. A byla tam tma jako v pytli. Slepice s vejcem hráli karty. Babička jim četla. Kohout četl časopis. Při čtení vajíčko si přálo mít hodinky. Přiletěly včely a přinesly jim med. Za nějaký čas se vajíčko šlo podívat k vodě a málem ho snědl krokodýl. Sluníčko tak pálilo, že se všechna kuřata musela jít napít. Kuřata chtěla poznat celý svět. Do kurníku přišel dědeček a začal zpívat. Přišel tam i strýček a začal zpívat operu. Nad kurníkem letělo letadlo. Dědeček z toho měl velkou radost. Letadlo letělo z Prahy do Říma. Malý býček plakal, protože ve škole nic neuměl a dostal pětku. Večer šli všichni spát. Ráno šla babička nakrmit kuřata. Kuře se šlo podívat do přírody. Podle kuřete to tam bylo nádherné. Další noc se jim zdál překrásný sen. Nemohli se dočkat, až bude ráno. Vajíčko se všemi kuřátky toužilo poznat moře. Kuřátko se těší do školy, aby se dozvědělo něco o moři. Kuřátko všem vyprávělo, jak se mu líbil tělocvik. Všichni z toho měli velkou radost. Tato pohádka byla nejkrásnější a vytvořili ji žáci čtvrté třídy.  

 

Děti dostaly seznam slov, které musí v pohádce použít. Každé dítě ... jedno slovo ... jedna věta. Děti byly velmi šikovné!!!