Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Statistika roku 2017:

Počet čtenářů        476 
Počet návštěvníků      4 898
Počet výpůjček   24 894
Přírůstek knih         509 

Nejpůjčovanější autoři a knihy roku 2017:

Pro dospělé:  Táňa Keleová-Vasilková, Věra Řeháčková, Klára Janečková, James Patterson, Alena Jakoubková, Marry Higgins Clark

Pro děti: Jeff Kinney - Deník malého poseroutky

 Historie knihovny: 

Obecní knihovna Velká nad Veličkou je zřízena za účelem poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb. Knihovna byla a je umístěna v prostorách kulturního domu Velká nad Veličkou v prním patře.

Knihovnice Anna Valášková nastoupila v roce 1968 do knihovny, která nesla název Sdružená knihovna SZK ROH Velká nad Veličkou. V roce 1973 přešla knihovna pod Okresní knihovnu Hodonín a měla název Sdružená knihovna. Zároveň fungovala jako Středisková knihovna pro sedm napojených knihoven na Horňácku. V roce 1993 se zřizovatelem knihovny stala Obec Velká nad Veličkou. Knihovna se rozšířila o další prostory, byla vybavena novými knihovnickými regály a novým nábytkem. Dále byly do knihovny zakoupeny 3 nové počítače. 20. ledna 2001 byl zahájen automatizovaný výpůjční proces prostřednictvím knihovního systému LANius. Současně byl zpřístupněn internet pro čtenáře zdarma.

V červenci roku 2010 knihovna začala používat knihovní systém Clavius. Tento systém je modernější. Umožňuje lepší kontakt knihovny se čtenářem. Po uplynutí výpůjčí doby je čtenářům automaticky zasílána předupomínka (pro připemenutí, že je čas vrátit knížky).

Dále knihovna nabízí možnost prohlížení si celého fondu knihovny na on-line katalogu, na který najdete odkaz na těchto stánkách. V on-line katalogu mají čtenáři možnost vybírat siknihy z pohodlí domova. Je zde také možnost si knihy prodloužit nebo rezervovat.

V současné době v knihovně pracuje jedna knihovnice Věra Prachařová.

Knihovní fond tvoří:

- naučná literatura pro děti a mládež

- beletrie pro děti

- beletrie pro dospělé

- naučná literatura pro dospělé

- časopisy pro děti, mládež i dospělé